Зустріч академічної групи: викладачами УГСП пройдено навчання за темою «Стратегія та модель Центру вдосконалення викладання»

На початку жовтня ми анонсували проведення конкурсу для професорсько-викладацького та адміністративного складу нашого Університету щодо участі у навчальних тренінгах та семінарах у рамках проєкту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)» № 619227-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP (https://utterly.uhsp.edu.ua/)», в якому всі охочі мали змогу спробувати свої сили і долучитися до навчання.

Перший етап тренінгів і семінарів за проєктом розпочався наприкінці листопада на базі Bayreuth University, Німеччна (інформацію можна переглянути тут), а вже на початку грудня, на базі грандхолдеру проєкту Львівського національного університету імені Івана Франка, почався новий етап навчання.

Другий тиждень грудня 2021 року, викладачі Університету імені Григорія Сковороди в Переяславі, які пройшли конкурсний відбір (Хмельницька О.С., доцент кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи та Рижик А.Д., викладач кафедри педагогіки, теорії та методики початкової освіти), взяли участь у навчальних тренінгах і семінарах на тему: «Стратегія та модель Центру вдосконалення викладання». Спікерами і тренерами даного заходу стали фахівці Інституту вищої освіти Національної академії наук України та Львівського національного університету імені Івана Франка.

Всі матеріали для перегляду та ознайомлення розміщені за посиланням

Під час навчання учасники ознайомилися з існуючими моделями сучасного університету, тенденціями розвитку вищої освіти, міжнародним досвідом впровадження центрів викладацької досконалості (SELT) та досвідом колег з закладів вищої освіти України, моделлю та стратегією Центру вдосконалення викладання (TE); розглянули профіль викладача університету та профіль освітньої програми з професійного розвитку викладачів через порівняння Британської рамки професійного стандарту викладача та Професійного стандарту викладача в Україні.

Результатом практичної діяльності учасників тренінгів стало створення та презентація організаційної моделі SELT для рідного університету, уточнення його завдань, візії, місії, стратегічних цілей, механізмів розвитку для підвищення вдосконалення викладання та можливості академічної кар’єри науково-педагогічних працівників, взаємозалежність різних складових моделі тощо.

Щиро дякуємо ректору Львівського національного університету імені Івана Франка Мельнику Володимиру Петровичу, проректору з науково-педагогічної роботи та інформатизації Кухарському Віталію Михайловичу, керівниці Центру маркетингу та розвитку Ользі Осередчук і всій команді-грандхолдеру за чудову організацію і теплий прийом!

This project has been funded with support from the European Commission. The European Commission’s support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein

Leave a Reply